Szkolenia 2020-02-04T12:36:26+00:00

SZKOLENIA

Zastosowanie koron teleskopowych w uzupełnieniach protetycznych jako elementy retencyjne

Praktyczne rozwiązanie, umożliwiające zdejmowanie.

Na istniejących zębach lub implantach osadza się czapeczki wykonane z metalu szlachetnego, na których można teleskopowo oprzeć wyjmowane uzupełnienie protetyczne z licowanym mostem oraz siodłem wykonanym z tworzywa sztucznego. Teleskopy od wielu lat są stosowane w Niemczech z bardzo dużym powodzeniem. Są niestety mało popularne w Polsce i rzadko proponowane pacjentom. Dają wspaniałe efekty estetyczne i łatwość użytkowania przez pacjenta. Ponadto są bardzo bezpieczne.

WSKAZANIA

 1. Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z protez zębowych, u których podłoże protetyczne nie zapewnia wystarczającej retencji dla tradycyjnych protez całkowitych.
 2. Przy utracie zębów bocznych (zwłaszcza trzonowych) i jednocześnie nadmiernym starciu zębów przednich.
 3. Przy planowaniu wykonania protezy całkowitej w sytuacji, gdy w przeciwstawnym łuku pacjent ma zachowane własne zęby.
 4. Pacjenci stosujący protezy szkieletowe,u których doszło do odłamania korony zęba, który nie może być odbudowany protetycznie w sposób tradycyjny (korona + wkład).
 5. Pacjenci, u których planuje się przebudowę zwarcia.
 6. Dla pacjentów zdyscyplinowanych, wzorowo dbających o higienę jamy ustnej oraz zgłaszających się regularnie na kontrolę.
 7. Dla pacjentów, którzy mają odruch wymiotny ze względu na możliwość ograniczenia płyty protezy lub rezygnacji z niej. Ponadto są bardzo bezpieczne.

Zapraszamy na kilkudniowe szkolenia praktyczne dotyczące wykonywania koron teleskopowych.
Szczegóły droga mailową lub telefonicznie.

Terminy do uzgodnienia, tel: 605 313 749

CZYTAJ WIĘCEJ

Szkolenia z zastosowania łuku twarzowego i artykulatora firmy Mälzer Dental w codziennej praktyce klinicznej i laboratoryjnej

Poniżej znajdują się materiały do pobrania.

ARTYKULATORY
ŁUKI TWARZOWE
 1. Układ Stomatognatyczny
 2. Zespoły układu stomatognatycznego
 3. Objawy dysfunkcji układu stomatognatycznego
 4. Procesy zanikowe w szczęce i żuchwie
 5. Podstawowe zagadnienia okluzji w stomatologii
 6. Płaszczyzny referencyjne
 7. Warunki idealnej okluzji
 8. Do czego służy łuk twarzowy
 9. Procedura zakładania łuku twarzowego-zalety- zajęcia praktyczne
 10. Przenoszenie wartości z łuku twarzowego do artykulatora

Zapraszamy na jednodniowe szkolenia praktyczne dotyczące zastosowania łuku twarzowego i artykulatora w codziennej praktyce klinicznej i laboratoryjnej.

Szczegóły droga mailową lub telefonicznie.

Terminy do uzgodnienia, tel: 605 313 749

Jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem niemieckiej firmy Mälzer Dental

NAJNOWSZY KATALOG

Zastosowania materiałów bionicznych z BioHPP we współczesnej protetyce

Nowy biomateriał na konstrukcje bionicznych łączników indywidualnych oraz struktur implantoprotez stałych i ruchomych.

Współcześnie najnowocześniejsze i biozgodne tworzywa termoplastyczne posiadają cechy, predystynujące je do zajęcia miejsca zajmowanego przez tlenek cyrkonu oraz stopy metali w konstrukcjach łączników i struktur implantoprotetycznych. BioHPP to najbardziej biozgodny materiał zaczerpnięty z ortopedii i uszlachetniony przez inżynierów bredentu.

BioHPP – to nowy biomateriał na definitywne, bioniczne konstrukcje łączników indywidualnych, struktur koron i mostów, implantoprotez w fizjologicznej protetyce ery postcyrkonowej. Jest on uszlachetnionym mikroceramiką, wysokousieciowanym, niechłonnym polimerem na bazie PEEKu (polieteroeteroketon), o parametrach fizycznych i mechanice najbardziej zbliżonych do kości ludzkich, stosowanym dotychczas jako materiał na protezy kręgosłupa i stawu biodrowego. Dzięki procesowi uszlachetnienia przez specjalistów bredentu stał się idealnym rozwiązaniem we współczesnej protetyce.
Wszechstronność BioHPP – szerokie spektrum zastosowań w implantoprotetyce.
Bioniczność BioHPP – elastyczny jak naturalna kość, eliminujący przeciążenia zgryzowe
Bioprzyjazność BioHPP -zaskoczenie Pacjentów naturalnym odczuciem w jamie ustnej
Wielkość ziaren mikrowypełniacza ceramicznego mieści się w przedziale od 0,3 do 0,5 µm. Dzięki tak małym cząstkom uzyskano stałą homogenność struktury materiału, która jest bardzo ważna, w celu uzyskania najwyższej skuteczności chemicznego połączenia podbudowy z materiałem licującym. Osiągnięty wynik procesu połączenia chemicznego jest dzisiaj najwyższy z istniejących w protetyce.
Drobnoziarnistość wypełniacza jest bardzo ważna także ze względu na późniejszą łatwość polerowania zapobiegając osadzaniu się płytki bakteryjnej, a także gwarantując stabilność koloru przy zachowaniu wysokiego połysku.
For 2 press Vakuum-Press-System wytwarza bioniczne łączniki indywidualne oraz bioniczne struktury protez z innowacyjnego tworzywa BioHPP.

Szczegóły droga mailową lub telefonicznie.
Terminy do uzgodnienia, tel: 605 313 749

INFORMACJE O BioHPP