SZKOLENIA
Zastosowanie koron teleskopowych w uzupełnieniach protetycznych jako elementy retencyjne
Praktyczne rozwiązanie, umożliwiające zdejmowanie.
Na istniejących zębach lub implantach osadza się czapeczki wykonane z metalu szlachetnego, na których można teleskopowo oprzeć wyjmowane uzupełnienie protetyczne z licowanym mostem oraz siodłem wykonanym z tworzywa sztucznego. Teleskopy od wielu lat są stosowane w Niemczech z bardzo dużym powodzeniem. Są niestety mało popularne w Polsce i rzadko proponowane pacjentom. Dają wspaniałe efekty estetyczne i łatwość użytkowania przez pacjenta. Ponadto są bardzo bezpieczne.
WSKAZANIA
- Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z protez zębowych, u których podłoże protetyczne nie zapewnia wystarczającej retencji dla tradycyjnych protez całkowitych.
- Przy utracie zębów bocznych (zwłaszcza trzonowych) i jednocześnie nadmiernym starciu zębów przednich.
- Przy planowaniu wykonania protezy całkowitej w sytuacji, gdy w przeciwstawnym łuku pacjent ma zachowane własne zęby.
- Pacjenci stosujący protezy szkieletowe,u których doszło do odłamania korony zęba, który nie może być odbudowany protetycznie w sposób tradycyjny (korona + wkład).
- Pacjenci, u których planuje się przebudowę zwarcia.
- Dla pacjentów zdyscyplinowanych, wzorowo dbających o higienę jamy ustnej oraz zgłaszających się regularnie na kontrolę.
- Dla pacjentów, którzy mają odruch wymiotny ze względu na możliwość ograniczenia płyty protezy lub rezygnacji z niej. Ponadto są bardzo bezpieczne.
Zapraszamy na kilkudniowe szkolenia praktyczne dotyczące wykonywania koron teleskopowych.
Szczegóły droga mailową lub telefonicznie.
Terminy do uzgodnienia, tel: 605 313 749
Szkolenia z zastosowania łuku twarzowego i artykulatora firmy Mälzer Dental w codziennej praktyce klinicznej i laboratoryjnej
Poniżej znajdują się materiały do pobrania.
- Układ Stomatognatyczny
- Zespoły układu stomatognatycznego
- Objawy dysfunkcji układu stomatognatycznego
- Procesy zanikowe w szczęce i żuchwie
- Podstawowe zagadnienia okluzji w stomatologii
- Płaszczyzny referencyjne
- Warunki idealnej okluzji
- Do czego służy łuk twarzowy
- Procedura zakładania łuku twarzowego-zalety- zajęcia praktyczne
- Przenoszenie wartości z łuku twarzowego do artykulatora
Zapraszamy na jednodniowe szkolenia praktyczne dotyczące zastosowania łuku twarzowego i artykulatora w codziennej praktyce klinicznej i laboratoryjnej.
Szczegóły droga mailową lub telefonicznie.
Terminy do uzgodnienia, tel: 605 313 749
Jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem niemieckiej firmy Mälzer Dental
Zastosowania materiałów bionicznych z BioHPP we współczesnej protetyce
Nowy biomateriał na konstrukcje bionicznych łączników indywidualnych oraz struktur implantoprotez stałych i ruchomych.
Współcześnie najnowocześniejsze i biozgodne tworzywa termoplastyczne posiadają cechy, predystynujące je do zajęcia miejsca zajmowanego przez tlenek cyrkonu oraz stopy metali w konstrukcjach łączników i struktur implantoprotetycznych. BioHPP to najbardziej biozgodny materiał zaczerpnięty z ortopedii i uszlachetniony przez inżynierów bredentu.
BioHPP – to nowy biomateriał na definitywne, bioniczne konstrukcje łączników indywidualnych, struktur koron i mostów, implantoprotez w fizjologicznej protetyce ery postcyrkonowej. Jest on uszlachetnionym mikroceramiką, wysokousieciowanym, niechłonnym polimerem na bazie PEEKu (polieteroeteroketon), o parametrach fizycznych i mechanice najbardziej zbliżonych do kości ludzkich, stosowanym dotychczas jako materiał na protezy kręgosłupa i stawu biodrowego. Dzięki procesowi uszlachetnienia przez specjalistów bredentu stał się idealnym rozwiązaniem we współczesnej protetyce.
Wszechstronność BioHPP – szerokie spektrum zastosowań w implantoprotetyce.
Bioniczność BioHPP – elastyczny jak naturalna kość, eliminujący przeciążenia zgryzowe
Bioprzyjazność BioHPP -zaskoczenie Pacjentów naturalnym odczuciem w jamie ustnej
Wielkość ziaren mikrowypełniacza ceramicznego mieści się w przedziale od 0,3 do 0,5 µm. Dzięki tak małym cząstkom uzyskano stałą homogenność struktury materiału, która jest bardzo ważna, w celu uzyskania najwyższej skuteczności chemicznego połączenia podbudowy z materiałem licującym. Osiągnięty wynik procesu połączenia chemicznego jest dzisiaj najwyższy z istniejących w protetyce.
Drobnoziarnistość wypełniacza jest bardzo ważna także ze względu na późniejszą łatwość polerowania zapobiegając osadzaniu się płytki bakteryjnej, a także gwarantując stabilność koloru przy zachowaniu wysokiego połysku.
For 2 press Vakuum-Press-System wytwarza bioniczne łączniki indywidualne oraz bioniczne struktury protez z innowacyjnego tworzywa BioHPP.
Szczegóły droga mailową lub telefonicznie.
Terminy do uzgodnienia, tel: 605 313 749